Królowa wojownik

Stacked_Blue 7.8 / 10 star 2022135 min, ,

Królowa wojownik – nowy film z Afryki

Królowa wojownik to nowy film opowiadający historię wojowniczej jednostki Agoji, która w XIX wieku chroniła afrykańskie królestwo Dahomeju. Film ten przedstawia historię Afroamerykanek, które zostają wysłane do Afryki, aby walczyć w wojnie przeciwko kolonialistom.

Opis fabuły

Królowa wojownik to film opowiadający historię Agoji, niezwykłej grupy wojowników, która broniła królestwa Dahomeju przed kolonialistami. Głównymi bohaterkami są generalska Nanisca oraz jej córka Nawi (w tej roli Lashana Lynch), która po przejściu intensywnego szkolenia zostaje jedną z Agoji.

W trakcie walki z kolonialistami Nawi i jej grupa muszą stawić czoła przeciwnościom losu, a ich determinacja i umiejętności są poddawane ciężkiej próbie. Jednakże dzięki swojej zaciętości i sprytowi wojowniczki pokonują swoich wrogów i chronią swoje królestwo.

Aktorzy i obsada

W filmie występują znani i lubiani aktorzy, którzy wcielają się w niezwykle ważne i wartościowe role. Lashana Lynch, znana m.in. z filmu „Nie czas umierać”, wciela się w postać Nawi, a Gugu Mbatha-Raw, która zagrała w takich filmach jak „Belle” czy „Gods of Egypt”, występuje jako generalska Nanisca. W obsadzie znaleźli się również John Boyega oraz Connie Chiume.

Styl filmowy

„Królowa wojownik” to film, który wyróżnia się na tle innych produkcji swoim oryginalnym podejściem do tematu, jakim jest historia wojowniczej jednostki Agoji. Film łączy w sobie elementy akcji, dramatu oraz historii, a niezwykła opowieść o wojowniczych kobietach z Afryki z pewnością przyciągnie uwagę widzów.

Odbiór filmu

Film „Królowa wojownik” został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków filmowych, którzy chwalili oryginalny pomysł i znakomitą grę aktorską. Warto podkreślić, że produkcja ta jest ważnym głosem w dyskusji o równości płci oraz kultury afrykańskiej.

Be the first to review “Królowa wojownik”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.