Król Lew cały film

Stacked_Blue 7.1 / 10 star premiera: 2019, , ,

Historia opowiada o dzielnym lwiątku o imieniu Simba, które dorasta, zakochuje się, poznaje siebie i otaczający go świat, popełnia błędy i dokonuje właściwych wyborów.

Król Lew - fabuła

Disneyowski „Król Lew” w reżyserii Jona Favreau przenosi widzów na afrykańską sawannę, gdzie rodzi się przyszły król. Simba jest wielbicielem swojego ojca, króla Mufasy, i poważnie traktuje swoje królewskie przeznaczenie. Jednak nie wszyscy w królestwie cieszą się z przybycia nowego dziecka. Blizna, brat Mufasy i poprzedni następca tronu, ma inne plany. Walka o zdobycie Królestwa obfituje w tragedie i dramaty, które ostatecznie prowadzą do wygnania Simby. Z pomocą dwóch nowych przyjaciół Simba musi znaleźć najlepszy sposób, by dorosnąć i odzyskać to, co mu się należy. Król Lew Disneya wykorzystuje pionierskie techniki filmowe, by ożywić uwielbiane przez widzów postaci w zupełnie nowy sposób.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: The Lion King. Cały film trwa 1 godz. 58 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 6.8/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb dają mu notę 7.3/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 7.1/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Jon Favreau, a twórca scenariusza to Jeff Nathanson. W filmie wystąpili: Donald Glover (Simba), Seth Rogen (Pumba), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Alfre Woodard (Sarabi), Billy Eichner (Timon), Beyoncé (Nala), James Earl Jones (Mufasa), John Kani (Rafiki), John Oliver (Zazu)

Ciekawostki o filmie Król Lew

 • W tej wersji Rafiki jest wyraźnie mandrylem, w przeciwieństwie do oryginału, w którym mówił o sobie jako o pawianie i wyglądał jak hybryda mandryla z pawianem.
 • J.D. McCrary (młody Simba), który przemierza Krainę Dumy jako młody Simba, mówi: „Talent Donalda Glovera był tak imponujący, że musiałem wziąć go pod uwagę. Bo jeśli Simba ma wyrosnąć na jakąś postać, a ty jesteś tego świadomy, musisz utrzymać tę motywację.”
 • Według Keegana-Michaela Key’a, Kamari jest bardzo cierpliwy wobec Aziziego, którego gra „genialny Eric André”, a ponieważ jest bardzo sarkastyczny i ma naprawdę miły sposób operowania słowami, a Azizi niełatwo chwyta sarkazm, Kamari byłby w stylu właśnie zażartowałem i teraz nie muszę ci tłumaczyć żartu, ale stwierdza, że Kamari jest lojalnym żołnierzem sprawy hien.
 • Zsynchronizowane kiwanie się i podskakiwanie wszystkich zwierząt w filmie „Lew śpi dziś w nocy” jest hołdem dla „Parowca Williego”, krótkometrażowego filmu, który wprowadził Walta Disneya na mapę dzięki synchronizacji dźwięku z animowanymi kreskówkami.
 • Film ten może poszczycić się drugim najlepszym otwarciem 2019 roku i ma szansę wyprzedzić „Iniemamocnych 2”, którzy zadebiutowali w zeszłym roku z kwotą 182,7 mln dolarów, jako dziewiąty najlepszy północnoamerykański debiut wszech czasów. W rekordowej liczbie 4 725 sal kinowych, film przekroczył przedpremierowe prognozy mówiące o 150-180 milionach dolarów. W Stanach Zjednoczonych „Król Lew” otworzył się z wynikiem 78,5 miliona dolarów, co stanowi 10. najlepszy dzień otwarcia w historii branży. Pomimo mieszanych recenzji recenzentów i 56-procentowej oceny na Rotten Tomatoes, widzowie przyznali „Królowi Lwu” ocenę A CinemaScore. Disney prognozował 175 milionów dolarów za weekend, podczas gdy inne szacunki mówią o 188 milionach dolarów.
 • Większość zdań w filmie została zaczerpnięta bezpośrednio z oryginalnego scenariusza, jednak w bardziej komicznych fragmentach pozwolono sobie na większą swobodę. Nic więc dziwnego, że kiedy komicy Billy Eichner i Seth Rogen połączyli siły, aby odegrać role Timona i Pumby, wpadli na kilka nieszablonowych gagów, które były zbyt piękne, aby ich nie wykorzystać. „Mieliśmy z nimi wspaniałe sesje w czarnej skrzynce i naprawdę zaczęli dużo improwizować” – dodaje Jones. „Uważam, że Seth świetnie wcielił się w postać Pumby. Jeśli chodzi o postać, jego głos, ton i sposób mówienia. Gra Pumby ma w sobie pewien urok i niewinność, które bardzo dobrze się sprawdzają. Podobnie jest z Eichnerem i Tymonem. Ma sardoniczne podejście, które bardzo dobrze mu wychodzi”.
 • Obraz nocnego nieba był inspirowany fotografią poklatkową, choć w całości został wykonany komputerowo.
 • JD McCrary, który gra małego Simbę, wcześniej współpracował przy albumie Childish Gambino z Donaldem Gloverem, który gra starszego Simbę. Wystąpili nawet razem na rozdaniu nagród Grammy w 2018 roku.

Gdzie obejrzeć Król Lew online

Cały film Król Lew możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, CANAL+, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Ania Nowik

   No i popłakałam się oglądając ten cudny film.

   10,0 rating

   No i popłakałam się oglądając ten cudny film.

  1. Rafael

   Nie jest tak piękny jak oryginalna wersja, ale warto obejrzeć

   8,0 rating

   Nie jest tak piękny jak oryginalna wersja, ale warto obejrzeć

  1. Dzinks

   Uwielbiam tę stronkę za możliwość oglądania filmów takich jak ten

   9,0 rating

   Uwielbiam tę stronkę za możliwość oglądania filmów takich jak ten