Kraina lodu 2 cały film

Stacked_Blue 7.3 / 10 star premiera: 2019103 min, , , ,

Anna, Elsa, Christoph, jego wierny renifer Sven i nigdy nie odchodzący bałwan Olaf będą musieli opuścić przytulne królestwo Örendell i udać się jeszcze dalej na północ, w podróż, która zaprowadzi ich do źródeł starożytnych legend i pomoże odkryć tajemnice dotyczące przeszłości ich ojczyzny.

Kraina lodu 2 - fabuła

Akcja filmu rozpoczyna się jakiś czas po wydarzeniach z pierwszego filmu, w spokojnym Arendelle. Początkowo największym wyzwaniem wydaje się być chęć Kristoffa, by oświadczyć się Annie, ale to tylko do momentu, gdy Elsa słyszy tajemniczy głos, który przypomina jej kołysankę z dzieciństwa. Nadprzyrodzone zagrożenie i możliwość, że przeszłość królestwa może nie być tak jasna, jak się wydaje dwóm siostrom, rzuci bohaterki w wir nowej przygody.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: Frozen II. Cały film trwa 1 godz. 43 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 6.8/10, z kolei czytelnicy serwisu Filmweb dają mu notę 6.9/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na ocenę 7.3/10. Reżyserami filmu są Jennifer Lee oraz Chris BuckAllison Schroeder. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów: Jonathan Groff (Kristoff), Sterling K. Brown (Mattias), Evan Rachel Wood (Iduna), Alfred Molina (Agnarr), Martha Plimpton (Yelana), Jason Ritter (Ryder)

Ciekawostki o filmie Kraina lodu 2

  • W scenie, w której grupa bawi się w szarady, Olaf odgrywa „mysz” i ma swoje węgielki na czubku głowy i na nosie, co upodabnia go do maskotki Disneya – Myszki Miki.
  • Drugi, po Zwierzogrodzie (2016), film wytwórni Walt Disney Animation Studios z 12-minutowymi napisami końcowymi.
  • W tym filmie Kristoff naprawdę chce oświadczyć się Annie, ale tak naprawdę nigdy nie dostaje na to szansy. Kristoff w serialu Once Upon A Time miał dokładnie taki sam plan i w końcu udało mu się to zrobić na końcu zamrożonego planu serialu.
  • Na górze mapy, którą siostry znajdują podczas przeszukiwania szczątków statku swoich rodziców, znajduje się napis MDCCCXL. Jest to cyfra rzymska oznaczająca rok 1840; Królowa Śniegu, baśń Hansa Christiana Andersena, na podstawie której powstał film, została opublikowana w 1844 roku.

Gdzie obejrzeć Kraina lodu 2 online

Cały film Kraina lodu 2 możesz obejrzeć w vod: CHILI, CANAL+, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze