Kevin sam w domu cały film

Stacked_Blue 7.4 / 10 star premiera: 1990103 min,

Ośmioletni Kevin McAllister zostaje przypadkowo sam w domu, gdy jego rodzina wyjeżdża na wakacje do Francji. Kiedy Kevin zdaje sobie sprawę, że jest w domu sam, szybko uczy się dbać o siebie.

Kevin sam w domu - fabuła

Rodzina Kevina przygotowuje się do wielkiego rodzinnego święta – w Paryżu. W tym całym zamieszaniu związanym z wyjazdem zapominają o jednej rzeczy: o Kevinie. Jednak mały chłopiec, pozostawiony sam w ogromnym domu, nie jest w najmniejszym stopniu smutny. Właśnie wtedy, gdy zaczyna się nudzić, przez okno wchodzi dwóch niezdarnych włamywaczy. Chłopiec nie boi się ich: za pomocą sztuczek i sprytu udaje mu się tak rozprawić z rabusiami, że ci wkrótce zaczynają żałować próby obrabowania domu Kevina.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Film znany jest również pod tytułem Home Alone. Cały film trwa 1 godz. 43 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 7.7/10, natomiast czytelnicy serwisu Filmweb przyznają mu notę 7.1/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na ocenę 7.4/10. Film wyreżyserował Chris Columbus, scenariusz natomiast napisał John Hughes. W filmie wystąpili: Joe Pesci (Harry), Catherine O'Hara (Kate McCallister), Daniel Stern (Marv), John Heard (Peter McCallister), Roberts Blossom (Marley), Angela Goethals (Linnie McCallister), Devin Ratray (Buzz McCallister), Gerry Bamman (Wujek Frank)

Ciekawostki o filmie Kevin sam w domu

  • Kevin mówi, że „miał kolegę, który został przygwożdżony, bo krążyła plotka, że nosił piżamę z dinozaurami”. Rok wcześniej w filmie W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju (1989), również napisanym przez Johna Hughesa, pojawia się kolejne odniesienie do piżamy z dinozaurami, kiedy Clark nosi piżamę pokrytą małymi dinozaurami.
  • Dzieci z głównej rodziny McCallisterów (Buzz, Megan, Jeff, Linnie i Kevin) są w różnym wieku, przy czym Buzz jest najstarszy, ma trzynaście lub czternaście lat, a Kevin jest najmłodszy, ma osiem lat. W rzeczywistości aktorzy i aktorki, którzy zagrali Buzza, Megan, Jeffa i Linnie, są w tym samym wieku – urodzili się w 1977 roku, natomiast Culkin jest najmłodszy – urodził się w 1980 roku. W tej kolejności są to: Devin Ratray (Buzz) urodzony w styczniu, Hillary Wolf (Megan) urodzona w lutym, Angela Goethals (Linnie) urodzona w maju oraz Michael C. Maronna (Jeff) urodzony we wrześniu.
  • Po pozyskaniu Macaulaya Culkina, Joe Pesci i Daniela Sterna, Chris Columbus poczuł się na tyle pewnie, że mógł obsadzić aktorów i aktorki, którzy byli jego bohaterami w dzieciństwie, jak Catherine O’Hara, po tym jak zobaczył jej pracę w Second City TV (1976), a także Johna Hearda, a później Tima Curry’ego i Roba Schneidera w Kevinie Samym w Nowym Jorku (1992), ponieważ wszyscy oni byli otwarci na film.
  • Odtwórcy głównych ról, Joe Pesci i Daniel Stern, wystąpili w filmach inspirowanych życiem gangstera Henry’ego Hilla w 1990 roku, czyli w tym samym roku, w którym odbyła się premiera tego filmu. Daniel Stern wystąpił w filmie „Moje błękitne niebo”, który jest inspirowany życiem Hilla w ochronie świadków, natomiast Joe Pesci zagrał w „Goodfellas”, bardziej bezpośredniej adaptacji życia Hilla.

Gdzie obejrzeć Kevin sam w domu online

Cały film Kevin sam w domu możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze