Kapitan Marvel cały film

Stacked_Blue 6.9 / 10 star premiera: 2019, ,

Jest rok 1990. Trwa galaktyczna wojna między dwiema obcymi rasami. Carol Danvers, znana lepiej jako Kapitan Marvel, to kobieta obdarzona supermocami, która po długim czasie powraca na Ziemię.

Kapitan Marvel - fabuła

Akcja nowego filmu o Kapitan Marvel rozgrywa się w 1995 roku, kiedy Carol Danvers (Brie Larson), była pilotka Sił Powietrznych USA, staje się jedną z najpotężniejszych bohaterek galaktyki. Po odbyciu stażu w Star Force, elitarnej jednostce wojskowej na planecie Kree, Carol wraca na Ziemię z wieloma pytaniami dotyczącymi jej przeszłości i tożsamości, na które nie ma odpowiedzi. Nowo przybyła Carol znajduje się w samym środku międzygalaktycznego konfliktu między dwiema obcymi rasami, którego stawką i polem bitwy jest nasza planeta. „Kapitan Marvel” to zupełnie nowa opowieść o niewidzianym dotąd okresie w historii Kinowego Uniwersum Marvela.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Captain Marvel. Cały film trwa 2 godz. 4 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 6.8/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 6.8/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na ocenę 6.9/10. Reżyserami filmu są Anna Boden oraz Ryan Fleck, z kolei scenarzystami są Geneva Robertson-Dworet oraz Anna Boden. W obsadzie filmu znaleźli się Brie Larson (Carol Danvers / Vers / Kapitan Marvel), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Ben Mendelsohn (Talos / Keller), Jude Law (Yon-Rogg), Annette Bening (Najwyższa Inteligencja / Dr Wendy Lawson), Lashana Lynch (Maria Rambeau), Clark Gregg (Agent Coulson), Rune Temte (Bron-Char), Gemma Chan (Minn-Erva)

Ciekawostki o filmie Kapitan Marvel

 • Łagodna wersja Marvel Studios Fanfare Michaela Giacchino gra w tle podczas sceny w pociągu w około 30 minucie, przed i w trakcie pojawienia się Stana Lee. Pinar Toprak skomponował muzykę do filmu, jednak Giacchino przyznał się do pomocy przy niektórych dźwiękach we wpisie na Twitterze.
 • CNN wydrukowało nagłówek, gdy na Comic-Conie potwierdzono obsadę Brie Larson: „Shazam! Brie Larson jako Kapitan Marvel „Najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy, że myślą o niewłaściwej Kapitan Marvel.
 • Po tym jak Disney zdecydował się na wygaśnięcie umowy licencyjnej z Netflixem, jest to pierwszy film dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures, który nie będzie dostępny na Netflixie. Zamiast tego Disney opublikował ten film w swoim własnym serwisie subskrypcyjnym, Disney+.
 • Stan Lee zmarł w trakcie montażu filmu. W związku z tym Marvel Studios stworzyło na jego cześć specjalne logo otwierające film.
 • (około 25 minut) Carol ratuje sprzęt komunikacyjny na części, w tym Nintendo Game Boy.
 • Drugi film z Clarkiem Greggiem w roli głównej, którego akcja rozgrywa się w latach 90. ubiegłego wieku; pierwszy to Do zaliczenia (2013), którego akcja toczy się w 1993 roku. W tym filmie wystąpiła Aubrey Plaza, podobnie jak Brie Larson (Carol Danvers) w filmie Scott Pilgrim kontra świat (2010).

Gdzie obejrzeć Kapitan Marvel online

Cały film Kapitan Marvel możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, CANAL+, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Stan Lee

   Stan Lee niech spoczywa w pokoju, ten film jest dla niego wielkim hołdem.

   8,0 rating

   Stan Lee niech spoczywa w pokoju, ten film jest dla niego wielkim hołdem.

  1. Marvel

   Nie jest to mój ulubiony film Marvela, ale można obejrzeć.

   7,0 rating

   Nie jest to mój ulubiony film Marvela, ale można obejrzeć.

  1. Weronika Rosa

   Uwielbiam te stronkę za takie filmy jak ten!

   8,0 rating

   Uwielbiam te stronkę za takie filmy jak ten!