Jurassic World Dominion cały film

Stacked_Blue 6.8 / 10 star premiera: 2022147 min, , ,

Po zniszczeniu wyspy Nublar dinozaury uwolniły się i stały się pełnoprawnymi mieszkańcami planety. Ludziom udaje się zachować delikatną równowagę, która definiuje pokojowe współistnienie na Ziemi. Ale jak długo ludzie będą w stanie utrzymać swoją dominację, żyjąc obok najbardziej przerażających stworzeń w historii?

Jurassic World Dominion - fabuła

Szósty film z serii „Jurassic” skupi się na kwestii dinozaurów, które będą sprzedawane i rozprzestrzeniane po całym świecie, a nie trzymane w zamkniętych pomieszczeniach, jak we wszystkich poprzednich filmach. Scenarzysta i reżyser Colin Trevorrow powiedział, że akcja filmu będzie się toczyć w świecie, w którym „dinozaur może wybiec przed twój samochód na zamglonej tylnej drodze lub wtargnąć na twój kemping w poszukiwaniu jedzenia. Świat, w którym interakcja z dinozaurami jest mało prawdopodobna, ale możliwa, tak samo jak obecnie spotkanie Niedźwiedzia lub Rekina”.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 26 min. Osoby związane ze społecznością IMDB oceniają film na 6.0/10, natomiast czytelnicy portalu Filmweb dają mu notę 5.4/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 6.7/10. Film wyreżyserował Colin Trevorrow, natomiast scenariusz napisali Colin Trevorrow oraz Emily Carmichael. W filmie wystąpili: Chris Pratt (Owen Grady), Bryce Dallas Howard (Claire Dearing), Laura Dern (Ellie Sattler), Sam Neill (Alan Grant), Jeff Goldblum (Ian Malcolm), DeWanda Wise (Kayla Watts), Mamoudou Athie (Ramsay Cole), Isabella Sermon (Maisie Lockwood / Młoda Charlotte Lockwood), Campbell Scott (Lewis Dodgson)

Ciekawostki o filmie Jurassic World Dominion

  • Kiedy oficjalnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu, Bryce Dallas Howard zamieściła na Twitterze zdjęcie z pierwszego dnia zdjęć głównych: „And So It begins. Witamy w Jurassic World: Dominion JurassicWorldDominionHoldOntoYourButts”, a Sam Neill podpisał zdjęcie na Twitterze: „Zaczynamy! Colin Trevorrow za kierownicą, a my mamy turbodoładowanie”, a Laura Dern w prosty sposób pochwaliła się na Instagramie: „Shall We? JurassicWorldDominion”.
  • Maisie Lockwood nosi na kurtce naszywkę jin-jang w kolorze srebrno-niebieskim, czyli w tych samych kolorach, które mają na grzbiecie welociraptor Blue i jej dziecko, Beta.
  • Kiedy Owen Brady próbuje zagonić młodego welociraptora Beta, instruuje Alana Granta i Maisie Lockwood, by triangulowali swoje pozycje, gdy zbliżają się do dinozaura. Jest to nawiązanie do jednej ze scen otwierających film „Park Jurajski”, w której Grant tłumaczy velociraptorom schemat polowania, w którym triangulują one swoją ofiarę, co później zostaje odegrane, gdy trzy velociraptory zastawiają pułapkę na Roberta Muldoona.
  • Jeśli dobrze się przyjrzeć w tle podczas spotkania Granta i Satlera w namiocie wykopaliskowym tego drugiego, można dostrzec dziwnie wyglądającą skamielinę w kształcie zbliżonym do owalu. Jest to komora rezonacyjna raptorów, którą po raz pierwszy widzieliśmy w „Parku Jurajskim 3”, przez którą Grant wdmuchiwał powietrze, aby odtworzyć charakterystyczny ryk wydawany przez welociraptory. Nawet kilkadziesiąt lat później Grant wciąż zachowuje się jak żywa skamielina i otacza się tym, na czym zna się najlepiej.
  • New York Times doniósł, że ekipa produkcyjna wydała około 9 milionów dolarów na wprowadzenie zabezpieczeń. Pieniądze te przeznaczono na wynajęcie całego hotelu dla obsady i ekipy, w którym będą się oni kwarantannowali do końca zdjęć. Na planie powstało również 150 stanowisk do odkażania rąk i zamówiono około 18 000 testów COVID.
  • Lotnisko w Pensylwanii, z którego Alan i Ellie wyruszają w drogę do BioSyn, pojawiło się w filmie Jurassic World Evolution na 2 miesiące przed premierą jako mapa kampanii.

Gdzie obejrzeć Jurassic World Dominion online

Cały film Jurassic World Dominion nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze