Joker cały film

Stacked_Blue 8.2 / 10 star premiera: 2019122 min, ,

Lata 80. Klaun Arthur Fleck czuje się odrzucony przez społeczeństwo. Stopniowo popada w obłęd i z przyjaznego, wesołego klauna zmienia się w złoczyńcę, lepiej znanego jako "Joker".

Joker - fabuła

Joker skupia się na życiu Arthura Flecka, nieudanego komika. Artur, człowiek poddany ostracyzmowi społecznemu, jest w życiu zupełnie sam. Artur, który nieustannie poszukuje połączenia, spędza swoje życie z dwoma maskami, które zakłada. W ciągu dnia Arthur zakłada maskę klauna, aby zarobić na życie, a w nocy nosi maskę, której nigdy nie może się pozbyć. Dorastając bez ojca, Arthur jest nazywany Szczęśliwym przez matkę, która jest jego najlepszym przyjacielem. Ten przydomek pomaga Arturowi ukryć swój wewnętrzny ból. Jednak mobbing, któremu jest poddawany, powoduje, że stopniowo staje się wyrzutkiem społeczeństwa. Stopniowo wypływając na psychikę naszego bohatera. Arthur wkrótce znajduje się w Gotham City, otoczony przez przestępczość i chaos. Z czasem Arthur dystansuje się od własnej tożsamości i przyjmuje postać Jokera.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 2 min. Osoby związane ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 8.4/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 8.3/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na ocenę 8.2/10. Film wyreżyserował Todd Phillips, z kolei scenarzystami są Todd Phillips oraz Scott Silver. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck / Joker), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Frances Conroy (Penny Fleck), Brett Cullen (Thomas Wayne), Shea Whigham (Detektyw Burke), Bill Camp (Detektyw Garrity), Glenn Fleshler (Randall), Leigh Gill (Gary)

Ciekawostki o filmie Joker

 • Podczas preprodukcji, z powodu dużego wahania co do produkcji filmu, budżet filmu został obcięty przez prezesa Warner Bros. Toby’ego Emmericha, aby zniechęcić reżysera Todda Phillipsa. Jednak Phillips był nieugięty w realizacji filmu, a Warner Bros. i Emmerich niechętnie pozwolili Phillipsowi kontynuować produkcję.
 • Reżyser Guillermo del Toro stwierdza, że jest wielkim fanem filmu.
 • W domu Arthura, nad telewizorem znajduje się obraz „The Blue Boy” Thomasa Gainsborough, który można było również zobaczyć w muzeum sztuki w Batmanie (1989).
 • Joaquin Phoenix nazwał doskonalenie śmiechu Jokera najtrudniejszą częścią grania tej postaci.
 • W niedawnym wywiadzie dla magazynu SFX, Joaquin Phoenix przyznał, że podczas gdy przemoc w „Jokerze” jest „nieco bardziej trzewiowa i surowa” niż w filmach takich jak seria Avengers, on „nie miał co do tego żadnych wahań”. „Zawsze chcesz, aby czuło się to prawdziwe i chcesz, aby ta mała przemoc, którą mamy, miała wpływ”, powiedział. „To co dzieje się w wielu filmach to to, że stajesz się na to odrętwiały, zabijasz 40,000 ludzi, nie czujesz tego. Mimo, że jest to fikcyjna historia w fikcyjnym świecie, zawsze chcesz, żeby była prawdziwa. Wszystko, co dzieje się w tym filmie, jeśli chodzi o przemoc, czujesz to”.
 • Jest to szósty film o wartości ponad 1 miliarda dolarów nominowany do Oscara za najlepszy film, po Titanicu (1997), Władcy Pierścieni: Powrót króla (2003), Avatar (2009), Toy Story 3 (2010) i Czarna Pantera (2018).

Gdzie obejrzeć Joker online

Cały film Joker nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Kamil Marazka

   Genialny film, genialna gra aktorska, co tu dużo mówić. Oglądać nie zastanawiać się.

   10,0 rating

   Genialny film, genialna gra aktorska, co tu dużo mówić. Oglądać nie zastanawiać się.

  1. Agata Buziak

   Świetny! Oglądam go już czwarty raz.

   10,0 rating

   Świetny! Oglądam go już czwarty raz.