Jojo Rabbit

Stacked_Blue 8.1 / 10 star 2019104 min, ,

Jojo Rabbit – o filmie

Jojo Rabbit to film wyreżyserowany przez Taikę Waititi. Film ten łączy w sobie elementy komedii, dramatu i wojennego thrillera. Został on wyprodukowany przez Fox Searchlight Pictures, Defender Films, Czech Anglo Productions, TSG Entertainment oraz Piki Films.

Fabuła

Film opowiada historię niemieckiego chłopca Jojo, którego świat staje na głowie, kiedy znajduje młodą żydówkę ukrywającą się na strychu. Jojo zostaje zmuszony do przewartościowania swojego życia i poglądów, zwłaszcza że na co dzień wychowywany jest przez matkę samotnie. Jego jedynym przyjacielem jest wymyślony przez niego Adolf Hitler.

Zdobyte nagrody

Jojo Rabbit został bardzo dobrze odebrany przez krytyków i publiczność, zdobywając szereg nagród i nominacji. Film zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto oraz Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Obsada

W rolę Jojo wcielił się Roman Griffin Davis, natomiast rolę matki Jojo zagrała Scarlett Johansson. W filmie wystąpili również: Thomasin McKenzie, Sam Rockwell, Rebel Wilson i Taika Waititi.

Produkcja

Jojo Rabbit został wyprodukowany przez Fox Searchlight Pictures, Defender Films, Czech Anglo Productions, TSG Entertainment oraz Piki Films. Reżyserem filmu jest Taika Waititi, który również napisał scenariusz na podstawie książki Caging Skies autorstwa Christine Leunens.

Podsumowanie

Jojo Rabbit to poruszający i zabawny film, który skłania do refleksji i przewartościowania własnych poglądów. Współczesne spojrzenie na historię II wojny światowej, które w filmie jest przedstawione z humorem i lekkością, zostało bardzo dobrze odebrane przez krytyków i publiczność. To z pewnością film, który warto zobaczyć.

Be the first to review “Jojo Rabbit”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.