Jaja w tropikach

Stacked_Blue 6.6 / 10 star 2008107 min, , ,

Podstawowe informacje o filmie

Film „Jaja w tropikach” („Tropic Thunder”) to amerykańsko-brytyjsko-niemiecka produkcja z 2008 roku. Ten pełnometrażowy film łączy w sobie gatunki akcji, komedii, przygodowego i wojennego. Reżyserem obrazu jest Ben Stiller, który także wystąpił w jednej z głównych ról. Film zarobił 195 702 811 dolarów, a jego budżet wynosił 92 000 000 dolarów.

Opis fabuły

Historia opowiada o grupie egocentrycznych aktorów, którzy zostają zaangażowani do nakręcenia najlepszego w historii kina filmu wojennego. Rosnące koszty produkcji oraz kaprysy gwiazd powodują zawieszenie projektu. Sfrustrowany reżyser postanawia wysłać ekipę filmową w dzikie tereny południowo-wschodniej Azji, aby dodać realizmu do filmu. Aktorzy muszą sobie radzić bez asystentów, pomocników czy telefonów komórkowych. Niestety, natrafiają na lokalną bandę handlarzy narkotyków, którzy mylą ich z agentami wywiadu i próbują rozwiązać problem przybyszów z Zachodu przy użyciu swoich niekonwencjonalnych metod. Wszystko to prowadzi do świetnej zabawy i mnóstwa uśmiechu!

Obsada i produkcja

W głównych rolach wystąpili Ben Stiller, Robert Downey Jr., Jack Black, Brandon T. Jackson i Jay Baruchel. Produkcją filmu zajęły się międzynarodowe studia: Internationale Filmproduktion Stella-del-Sud Second, DreamWorks Pictures, Red Hour oraz Goldcrest.

Data premiery i popularność

„Jaja w tropikach” miało swoją premierę 9 sierpnia 2008 roku. Film cieszy się dużą popularnością i otrzymał średnią ocenę 6,62 na 10, opartą na 5329 głosach widzów. Film doceniła zarówno krytyka, jak i widownia, a wiele osób ceni go za humor, akcję i oryginalność.

Podsumowanie

„Jaja w tropikach” to film, który łączy w sobie różne gatunki, takie jak akcja, komedia, przygodowy i wojenny. Ciekawy pomysł na fabułę, doświadczeni aktorzy i reżyser oraz interesujące lokacje sprawiają, że warto poświęcić czas na obejrzenie tego filmu. Oryginalność, dowcip i dynamiczna akcja to tylko niektóre z zalet tego obrazu, który warto mieć na swojej liście filmów do obejrzenia.

Be the first to review “Jaja w tropikach”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.