Iron Man cały film

Stacked_Blue 7.6 / 10 star premiera: 2008126 min, ,

Po uwięzieniu w afgańskiej jaskini ekscentryczny geniusz miliarder Tony Stark tworzy na zamówienie zbroję, która ma mu pomóc w walce ze złem.

Iron Man - fabuła

Pierwsze spotkanie postaci „Iron Mana” z fanami komiksów miało miejsce w 1962 roku. W filmie „Iron Man – Człowiek z żelaza”, który w krótkim czasie stał się komiksem uwielbianym przez masy, Tony Stark, przemysłowiec-milioner zmuszony do tworzenia broni dla chińskiej armii, podczas tej przymusowej pracy potajemnie produkował zbroję dla siebie. Wierzył więc, że uda mu się powstrzymać Chińczyków, wyrywając się spod ich kontroli. Po ucieczce z Chin i powrocie do USA odkrywa istnienie niebezpiecznego spisku i przeobraża się w Iron Mana, aby go powstrzymać.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 6 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 7.9/10, natomiast czytelnicy serwisu Filmweb dają mu notę 7.6/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 7.6/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Jon Favreau, z kolei scenarzystami są Hawk Ostby oraz Mark Fergus. W obsadzie filmu znaleźli się Robert Downey Jr. (Tony Stark (Iron Man)), Terrence Howard (Pułkownik James "Rhodey" Rhodes), Jeff Bridges (Obadiah Stane (Iron Monger)), Gwyneth Paltrow (Virginia "Pepper" Potts), Leslie Bibb (Christine Everhart), Shaun Toub (Yinsen), Faran Tahir (Raza), Sayed Badreya (Abu Bakaar), Bill Smitrovich (Generał Gabriel)

Ciekawostki o filmie Iron Man

 • Zbroja Iron Mana Mark I ważyła 90 funtów.
 • Tony żartuje, że Rhodey obudził się podczas przerwy wiosennej z człowiekiem o imieniu Ivan. Ivan Vanko jest antagonistą w filmie Iron Man 2 (2010).
 • Reżyser Jon Favreau wybrał Roberta Downeya Jr., ponieważ uważał, że pochodzenie aktora jest odpowiednie do tej roli. Stwierdził: „Opinia publiczna była świadkiem zarówno najlepszych, jak i najgorszych momentów w życiu Roberta. Musiał odnaleźć wewnętrzny spokój, aby przezwyciężyć problemy, które wykraczały daleko poza jego życie zawodowe. Tony Stark to tylko imię. Robert ma w sobie więcej głębi niż komiksowy bohater, który ma problemy w szkole średniej albo nie może zdobyć dziewczyny.” Favreau wierzył także, że Downey może zagrać Starka jako „sympatycznego dupka”, ale także przedstawić prawdziwą emocjonalną podróż, gdy już zdobędzie sympatię widzów.
 • Reżyser Jon Favreau jest właścicielem roadstera, nad którym pracował Tony Stark.

Gdzie obejrzeć Iron Man online

Cały film Iron Man możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Witek

   Film kozacki, ciężko uwierzyć, że od jego premiery minęło już tyle lat, ja pamiętam jakby to było wczoraj.

   10,0 rating

   Film kozacki, ciężko uwierzyć, że od jego premiery minęło już tyle lat, ja pamiętam jakby to było wczoraj.

  1. Tony Stark

   Właśnie obejrzałem i kopara mi opadła, ale prawdziwie szczęście do mnie dotarło jak zobaczyłem, że na tej stronie można jeszcze obejrzeć Iron Man 2 i 3 :D

   10,0 rating

   Właśnie obejrzałem i kopara mi opadła, ale prawdziwie szczęście do mnie dotarło jak zobaczyłem, że na tej stronie można jeszcze obejrzeć Iron Man 2 i 3 :D

  1. Robson

   Dobre kino, jak większość filmów na vodgo, brawo!

   9,0 rating

   Dobre kino, jak większość filmów na vodgo, brawo!