Iron Man 3 cały film

Stacked_Blue 6.9 / 10 star premiera: 2013130 min, ,

Świat Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.) legł w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera? [opis dystrybutora dvd]

Iron Man 3 - fabuła

Miliarder, biznesmen, bohater i wynalazca Tony Stark staje w obliczu wroga, którego moc jest o wiele większa niż jego, wręcz nieograniczona. Co więcej, wróg ten niszczy jego życie prywatne, wykonując ruch, który bardzo go rozgniewa. Stark stoi teraz przed trudnym zadaniem zbadania źródła tych zdarzeń. Jednak aby chronić najbliższych, potrzebuje zarówno swojego instynktu, jak i inteligencji oraz odwagi. Pytanie kłębiące się w umyśle Starka podczas tej bitwy jest być może najbardziej kluczowym aspektem wszystkich wydarzeń: Czy to człowiek tworzy garnitur, czy garnitur tworzy człowieka? Film, w którym po raz czwarty zobaczymy Roberta Downeya Jr. w roli Tony’ego Starka, który dzięki stworzonym przez siebie cynicznym postaciom zyskał rzeszę fanów, wyreżyseruje Shane Black.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 10 min. Osoby związane ze społecznością IMDB dają filmowi 7.1/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.4/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na ocenę 6.9/10. Reżyserem filmu jest Shane Black, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Drew Pearce oraz Shane Black. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów: Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts), Don Cheadle (Pułkownik James Rhodes / War Machine), Guy Pearce (Aldrich Killian), Rebecca Hall (Maya Hansen), Jon Favreau (Happy Hogan), Ben Kingsley (Mandaryn), James Badge Dale (Savin), Stephanie Szostak (Brandt)

Ciekawostki o filmie Iron Man 3

 • (około 1 minuty) W retrospekcji w Szwajcarii Tony (Robert Downey Jr.) spotyka na krótko Ho Yinsena (Shaun Toub). W filmie Iron Man (2008) (rozgrywającym się po wydarzeniach z retrospekcji) Yinsen jest człowiekiem, który pomógł Tony’emu w jaskiniach, a on sam wspomina, że spotkał go już wcześniej, nawiązując do tego krótkiego spotkania w Bernie.
 • (ok. 57 min.) Tony nazywa jednego z popleczników „Westworld”. W sequelu tego filmu, Świecie przyszłości (1976), wystąpiła Blythe Danner, matka Gwyneth Paltrow (Pepper Potts).
 • Jest to pierwszy film z serii Iron Man, którego nie wyreżyseruje Jon Favreau, który odrzucił propozycję nakręcenia tego filmu, aby zająć się reżyserią Magicznego królestwa. Później przyznał, że brak reżyserii pozwolił mu lepiej bawić się z postacią „Happy’ego” Hogana, mówiąc, że był jak „dumny dziadek, który nie musi zmieniać pieluch, ale może bawić się z dzieckiem”.
 • Pod koniec filmu okazuje się, że Tony opowiedział tę całą historię Bruce’owi Bannerowi. Banner mówi Tony’emu, że nie jest takim lekarzem, o czym Tony dobrze wie, ponieważ w Avengers Tony poinformował Bannera, że jest fanem jego pracy. Banner mówi też Tony’emu, że nie ma „temperamentu”, by być terapeutą, co jest aluzją do jego gniewnego alter ego – Hulka.
 • Jude Law (partner Roberta Downeya Jr. w filmach Sherlock Holmes (2009) i Sherlock Holmes: Gra cieni (2011) oraz partner Gwyneth Paltrow w filmie Sky Kapitan i świat jutra (2004)) był brany pod uwagę do roli Aldricha Killiana.
 • Film, który wszedł na ekrany w 2013 roku, uświetnił 50. rocznicę powstania Iron Mana.
 • W scenie poklatkowej Tony Stark miał pierwotnie wyskoczyć w kosmos, aby spotkać się ze Strażnikami Galaktyki. Iron Man miał pojawić się w Strażnikach Galaktyki (2014) (hołd dla jego ostatniego członka Strażników w komiksach), ale nie został on wykorzystany, gdy Robert Downey Jr. powiedział, że w przyszłości nie będzie mógł ponownie wcielić się w rolę Tony’ego Starka. Zamiast tego w scenie po napisach końcowych pojawił się dr Bruce Banner (Mark Ruffalo).

Gdzie obejrzeć Iron Man 3 online

Cały film Iron Man 3 możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Tony Stark

   Trzecia część wymiata, obejrzałem na tej stronce wszytkie części w 1 noc

   9,0 rating

   Trzecia część wymiata, obejrzałem na tej stronce wszytkie części w 1 noc

  1. BillyKid

   Dobry film, polecam nie tylko fanom filmów o superbohaterach, ale każdemu kto ma wolne 2 godzinki

   8,0 rating

   Dobry film, polecam nie tylko fanom filmów o superbohaterach, ale każdemu kto ma wolne 2 godzinki