Infiesto

Stacked_Blue 6 / 10 star 202396 min, ,

Wstęp

Film „Infiesto” to hiszpański thriller kryminalny, którego premiera odbyła się 3 lutego 2023 roku. Film opowiada historię dwóch detektywów, którzy zostają wezwani do małego górniczego miasteczka na nizinach Asturii, gdzie zaginęła wiele lat temu młoda kobieta. Akcja filmu rozgrywa się w czasie pandemii COVID-19, co dodaje jeszcze większego napięcia i dramaturgii. W artykule zostaną przedstawione różne aspekty filmu, takie jak obsada, fabuła, ocena, czy też inspiracje twórców.

Fabuła

W marcu 2020 roku, pierwszego dnia pandemii, dwóch detektywów zostaje wezwanych do małego miasteczka, gdzie zaginęła wiele lat temu młoda kobieta. Podczas poszukiwań dochodzi do szeregu niespodziewanych zwrotów akcji, a detektywi zaczynają dostrzegać, że koronawirus nie jest jedynym śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości. Akcja filmu jest dynamiczna i wciągająca, a postaci są dobrze zarysowane i niejednoznaczne.

Obsada

W filmie „Infiesto” występuje wiele znanych hiszpańskich aktorów, m.in. Miguel Ángel Silvestre, który gra jednego z detektywów, a także Veronica Echegui, Lluis Homar, czy też Aitana Sánchez-Gijón. Każdy z aktorów wcielił się w swoją rolę z wielkim zaangażowaniem i przekonaniem, co przyczyniło się do jeszcze większej autentyczności filmu.

Twórcy

Reżyserem i scenarzystą filmu jest David Ulloa, który już wcześniej zasłynął w Hiszpanii jako twórca niezależnych produkcji filmowych. Wraz z Ulloą współpracowali także inni znani twórcy, takie jak operator filmowy Arnau Valls Colomer czy kompozytor David Crespo. Twórcy filmu zdecydowali się na umieszczenie akcji w czasie pandemii COVID-19, co stanowiło dodatkowe wyzwanie i okazało się bardzo trafnym pomysłem.

Ocena

Film „Infiesto” zebrał pozytywne recenzje krytyków filmowych. W serwisie Rotten Tomatoes średnia ocena filmu wynosi 7,2/10 na podstawie 10 recenzji. Krytycy chwalą film za wciągającą akcję, autentyczną atmosferę, dobrze zarysowane postaci, a także za trafny pomysł umieszczenia akcji w czasie pandemii.

Be the first to review “Infiesto”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.