Incepcja cały film

Stacked_Blue 8.4 / 10 star premiera: 2010148 min, ,

Dom Cobb jest mistrzem złodziei, specjalizującym się w odzyskiwaniu cennych sekretów podczas snu, kiedy umysł jest najbardziej podatny na wpływy. Teraz stoi przed zadaniem "incepcji", czyli wszczepienia cudzego pomysłu w podświadomość swojego celu.

Incepcja - fabuła

Dom Cobb jest utalentowanym złodziejem, najlepszym z najlepszych w niebezpiecznej sztuce wydobywania: wykrada cenne sekrety z głębi podświadomości podczas snu, kiedy ludzki umysł jest najbardziej podatny na ataki. Rzadkie zdolności Cobba uczyniły go cennym graczem w zdradzieckim świecie szpiegostwa przemysłowego, ale także zmieniły go w wiecznego uciekiniera i odebrały mu wszystko, co kiedykolwiek kochał. Teraz Cobb ma szansę naprawić swoje krzywdy. Jego najnowsza sprawa może to wszystko przywrócić, ale żeby to zrobić musi dokonać rzeczy niemożliwej – inicjacji. Zamiast perfekcyjnego skoku, Cobb i jego zespół specjalistów będą musieli dokonać czegoś zupełnie odwrotnego. Ich zadaniem jest teraz nie kradzież pomysłu, ale jego realizacja. Jeśli im się to uda, będzie to zbrodnia doskonała. Jednak żadna ilość planowania czy umiejętności nie jest w stanie przygotować zespołu do zmierzenia się z niebezpiecznym przeciwnikiem, który zdaje się przewidywać każdy ich ruch.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Inception. Cały film trwa 2 godz. 28 min. Osoby związane ze społecznością IMDB dają filmowi 8.8/10, z kolei czytelnicy serwisu Filmweb przyznają mu notę 8.3/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 8.4/10. Reżyserem, a zarazem scenarzystą filmu jest Christopher Nolan. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów: Leonardo DiCaprio (Cobb), Joseph Gordon-Levitt (Arthur), Elliot Page (Ariadne), Tom Hardy (Eames), Ken Watanabe (Saito), Dileep Rao (Yusuf), Cillian Murphy (Robert Fischer), Tom Berenger (Browning), Marion Cotillard (Mal)

Ciekawostki o filmie Incepcja

 • Tom Hardy i Cillian Murphy pojawili się w filmie Peaky Blinders (2013).
 • Nazwa postaci Cobb nawiązuje do Henry’ego N. Cobba, amerykańskiego architekta znanego z projektowania drapaczy chmur. Świat, który Cobb i Mal stworzyli w Limbo, składa się głównie z drapaczy chmur.
 • Postać Marion Cotillard nazywa się „Mal”, co jest skrótem od „Malorie”, nazwy pochodzącej od francuskiego słowa „malheur”, co oznacza nieszczęście lub nieszczęście. Krótsza wersja „mal” oznacza złe/złe lub złe (gdy rzeczownik) w języku francuskim, a także w niektórych innych językach opartych na łacinie. Po latach od pojawienia się w tym filmie Cotillard wystąpiła we francuskim filmie Z innego świata (2016), którego oryginalny tytuł brzmi „Mal de Pierres” (Stone Pain/Stone Ache).
 • Był to ostatni film nakręcony na taśmie filmowej, który zdobył Oscara za najlepsze zdjęcia. Wszyscy zwycięzcy od tego czasu byli kręceni cyfrowo aż do 2016 roku, kiedy to La La Land (2016) przerwał tę passę.
 • W wywiadzie dla „Entertainment Weekly” scenarzysta, producent i reżyser Christopher Nolan wyjaśnił, że oparł role zespołu Incepcji podobnie do ról, jakie stosuje się w kinematografii – Cobb to reżyser, Arthur – producent, Ariadna – scenograf, Eames – aktor, Saito – studio, a Fischer – publiczność. „Próbując napisać zespołowy proces twórczy, napisałem ten, który znam” – powiedział Nolan.
 • Jeden z poprzednich filmów Nolansa, „Following”, również ma w składzie głównego bohatera o imieniu Cobb.
 • Podobnie jak w przypadku poprzedniego filmu Christophera Nolana Mroczny Rycerz (2008), do realizacji filmu nie zatrudniono żadnej ekipy. Wszystkie ujęcia zostały nakręcone przez Nolana wraz z Wally Pfisterem.
 • Jeśli weźmiemy pierwsze litery imion głównych bohaterów, Doma, Roberta, Eamesa, Arthura, Mala i Saito, to piszą się one „Dreams”. Jeśli dodać Petera, Ariadnę i Yusufa, całość tworzy „Dreams Pay”, czyli to, co robią za złodzieja umysłów.

Gdzie obejrzeć Incepcja online

Cały film Incepcja możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAY NOW, PLAYER+, POLSAT, HBO MAX

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Nolan

   Nolan i wszystko jasne, jego filmy są doskonałe.

   10,0 rating

   Nolan i wszystko jasne, jego filmy są doskonałe.

  1. Marysia

   Ten film jest naprawdę świetny, moja ścisła czołówka. Kto nie oglądał to musi go obejrzeć koniecznie.

   10,0 rating

   Ten film jest naprawdę świetny, moja ścisła czołówka. Kto nie oglądał to musi go obejrzeć koniecznie.