Haunted Mansion – nowy film od Disneya

Disney to nie tylko królestwo animacji, ale również gwarancja świetnej rozrywki dla całych rodzin. W 2023 roku do kin trafi film „Haunted Mansion” będący adaptacją popularnej atrakcji znajdującej się w parkach rozrywki należących do tego studia. Produkcja z pewnością zainteresuje zarówno miłośników horrorów, jak i komedii.

Fabuła

„Haunted Mansion” to historia rodziny, która wynajmuje posiadłość w pobliżu tajemniczej rezydencji. Szybko okazuje się, że ich nowy dom jest nawiedzony przez duchy i inne przerażające istoty. Aby ocalić swoje życie, bohaterowie muszą rozwiązać zagadkę związaną z przeszłością posiadłości i jej mieszkańców.

Główne postaci

W filmie „Haunted Mansion” wystąpią znani aktorzy, którzy doskonale odnajdują się w różnych gatunkach filmowych.

Josh Gad – aktor znany z takich filmów jak „Książę z bajki”, „Ralph Demolka” czy „Piękna i Bestia”. W „Haunted Mansion” zagra główną postać – mężczyznę, który wynajmuje nawiedzoną posiadłość.

Tiffany Haddish – aktorka, która zyskała popularność dzięki serialowi „The Carmichael Show”. W „Haunted Mansion” wcieli się w postać Medium – kobiety, która ma kontakt ze światem duchów.

Twórcy filmu

Reżyserem „Haunted Mansion” jest Justin Simien, który zasłynął dzięki filmowi „Dear White People”. Scenariusz do filmu napisała Katie Dippold, która ma na swoim koncie takie produkcje jak „Szefowie wrogowie”, „Pogromcy mitów” czy „Niesamowity Spider-Man”.

Obsada

  • Josh Gad jako Ben Miller
  • Tiffany Haddish jako Medium
  • Rosario Dawson jako Scarlett
  • Owen Wilson jako Zachary
  • Danny DeVito jako Karkus
  • Kyle Chandler jako Jake Miller
  • Keith Stanfield jako Ethan
  • Adam Driver jako Harrison

Premiera i produkcja

„Haunted Mansion” ma swoją premierę zaplanowaną na 26 lipca 2023 roku. Film powstaje przy współpracy dwóch wytwórni: Walt Disney Pictures oraz Rideback.

Podsumowanie

Film „Haunted Mansion” to połączenie horroru i komedii w typowym dla Disneya stylu. Ciekawa fabuła, znani aktorzy oraz doświadczeni twórcy – to wszystko powinno przyciągnąć do kin szeroką publiczność. Czekamy na premierę i kolejne filmy od tego studia!

Be the first to review “Haunted Mansion”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.