Harry Potter i Kamień Filozoficzny cały film

Stacked_Blue 7.9 / 10 star premiera: 2001153 min,

Podczas jedenastych urodzin Harry Potter dowiaduje się, że jego zmarli rodzice byli potężnymi czarodziejami, a on sam posiada magiczne moce. Edukację odbył w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i Hokus-pokus.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - fabuła

Po śmierci rodziców Harry Potter zostaje wychowany przez przybranych rodziców. Jego los jest smutny – mieszka w ruderze pod schodami z nieznośnym kuzynem. Szybko jednak okazuje się, że Harry nie jest zwykłym chłopcem, lecz sierotą po parze czarodziejów, którzy tylko chwilowo wtopili się w środowisko niczego niepodejrzewających mugoli. Teraz jednak wędruje drogą do Absol, aby zapisać się do tajemniczej Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Czekają tu na nią dobrzy przyjaciele, wspaniałe przygody i odwieczni wrogowie.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Harry Potter and the Sorcerer's Stone. Cały film trwa 2 godz. 32 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 7.6/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.5/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 7.9/10. Film wyreżyserował Chris Columbus, scenariusz natomiast napisał Steve Kloves.

Ciekawostki o filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny

  • Simon Fisher-Becker mówi, że podpisał umowę na cztery filmy, w których miał zagrać Grubego Braciszka, ale to był jedyny film, w którym zagrał, a prawie cała jego rola została usunięta w postprodukcji.
  • John Coppinger stwierdził, że magiczne stworzenia, które trzeba było stworzyć do tego filmu, musiały być projektowane wielokrotnie.
  • Hermiona pojawia się w mundurze dopiero po prawie dwóch godzinach filmu.
  • Warwick Davis, który zagrał profesora Flitwicka i pierwszego goblina z Gringotta, użyczył również głosu Griphookowi, którego fizycznie zagrał Verne Troyer.
  • W tym filmie dowiadujemy się, że dwunastym zastosowaniem smoczej krwi jest środek do czyszczenia piekarnika.
  • Mimo sprzeciwu niektórych grup chrześcijańskich wobec serii o Harrym Potterze, kilka zabytkowych kościołów w Wielkiej Brytanii, w tym katedra Durham, katedra Gloucester, opactwo Lacock, Christ Church College w Oksfordzie, a w późniejszych filmach także katedra św. Pawła. Stanowiły one nawet inspirację dla układu i szczegółów architektonicznych Hogwartu.
  • W filmie, gdy pokazany jest tort urodzinowy, który Hagrid przynosi dla Harry’ego, widnieje na nim napis „Happee Birthdae Harry”. W powieści Hagrid rzeczywiście przyniósł Harry’emu tort urodzinowy, ale J.K. Rowling precyzuje, że Hagrid doskonale radzi sobie z poprawną pisownią życzenia, opisując je jako „duży, lepki tort czekoladowy z napisem 'Happy Birthday Harry’ w zielonym lukrze”.

Gdzie obejrzeć Harry Potter i Kamień Filozoficzny online

Cały film Harry Potter i Kamień Filozoficzny możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+, PLAY NOW, POLSAT, HBO MAX, CANAL+ MANUAL

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze