Creed: Narodziny legendy

Stacked_Blue 7.4 / 10 star 2015133 min

Creed: Narodziny legendy – kontynuacja sagi o Rocky

„Creed: Narodziny legendy” to film będący kontynuacją jednej z najbardziej znanych sag filmowych – „Rocky”. Produkcja opowiada historię Adonisa Johnsona, syna zmarłego boksera Apolla Creeda, który chce kontynuować bokserską karierę swojego ojca. Film w reżyserii Ryana Cooglera otrzymał wiele pozytywnych recenzji i zebrał wiele nagród.

Fabuła

Adonis Johnson, syn Apolla Creeda, decyduje się na karierę boksera. Mimo początkowych trudności, udaje mu się namówić legendę boksu – Rocky’ego Balboę – aby został jego trenerem. Razem zaczynają pracę nad osiągnięciem celu, czyli zdobyciem mistrzostwa świata. Jednak Adonis musi zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami w ringu, ale także z własnymi demonami i ciężkim dziedzictwem, jakie pozostawił mu jego ojciec.

Główne postacie

Michael B. Jordan – aktor, który wcielił się w postać Adonisa Johnsona. Jordan znany jest między innymi z takich filmów jak „Black Panther” czy „Fantastyczna Czwórka”. W „Creed: Narodziny legendy” zaprezentował swoje umiejętności aktorskie i bokserskie.

Sylvester Stallone – aktor, który od ponad 40 lat gra postać Rocky’ego Balboy. W „Creed: Narodziny legendy” wciela się w postać trenera Adonisa. To właśnie jego gra przyniosła mu nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

Twórcy filmu

„Creed: Narodziny legendy” został wyreżyserowany przez Ryana Cooglera, który wcześniej wyreżyserował m.in. film „Fruitvale Station”. Scenariusz do filmu napisał sam Coogler wraz z Aaronem Covingtonem. Muzykę do filmu skomponował Ludwig Göransson.

Obsada

  • Michael B. Jordan jako Adonis Johnson
  • Sylvester Stallone jako Rocky Balboa
  • Tessa Thompson jako Bianca
  • Phylicia Rashad jako Mary Anne Creed
  • Tony Bellew jako „Pretty” Ricky Conlan
  • Graham McTavish jako Tommy Holiday

Premiera i produkcja

„Creed: Narodziny legendy” miało swoją premierę 25 listopada 2015 roku. Film został wyprodukowany przez Metro-Goldwyn-Mayer oraz New Line Cinema przy współpracy z Chartoff-Winkler Productions.

Podsumowanie

„Creed: Narodziny legendy” to film, który udowadnia, że sagę o Rocky’ie warto kontynuować. Film zyskał pozytywne recenzje za aktorstwo, reżyserię, scenariusz oraz muzykę. Michael B. Jordan zagrał przekonującą postać Adonisa Johnsona, który próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie boksu i jednocześnie uporać się ze swoim dziedzictwem. Sylvester Stallone zagrał w filmie swoją kultową postać Rocky’ego Balboy, która pojawiała się już w poprzednich filmach z serii. Stallone otrzymał za tę rolę nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

Reżyserem filmu jest Ryan Coogler, który wraz z Aaronem Covingtonem napisał scenariusz. Coogler udało się stworzyć film, który nie tylko kontynuuje historię Rocky’ego, ale również wprowadza nowe wątki i postacie. Muzykę do filmu skomponował Ludwig Göransson, który wykorzystał w niej elementy motywów muzycznych znanych z poprzednich filmów z serii.

„Creed: Narodziny legendy” to film nie tylko dla fanów sagi o Rocky’ie, ale również dla miłośników boksu i kina akcji. Produkcja pokazuje, że nawet po latach można tworzyć filmy, które zachwycają widzów i cieszą się uznaniem krytyków.

Be the first to review “Creed: Narodziny legendy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.