Creed II

Stacked_Blue 7 / 10 star 2018130 min,

Creed II – kontynuacja historii legendarnego boksera

Wstęp

Creed II to film z 2018 roku, który kontynuuje historię Adonisa Creeda – syna słynnego boksera Apollo Creeda. Adonis stara się pogodzić swoje problemy osobiste z przygotowaniami do najważniejszej walki w swojej karierze. Jego przeciwnikiem jest Viktor Drago – syn Ivana Drago, który kiedyś zabił jego ojca na ringu. W filmie pojawia się także Rocky Balboa, który pomaga Adonisowi w trudnych chwilach.

Fabuła

Adonis Creed (Michael B. Jordan) jest młodym bokserem, który próbuje pójść w ślady swojego ojca – legendarnego Apollo Creeda. Pomaga mu w tym Rocky Balboa (Sylvester Stallone), którego poznał w poprzednim filmie. Adonis staje przed szansą walki o tytuł mistrza świata, jednakże jego przeciwnik – Viktor Drago (Florian Munteanu) – syn Ivana Drago, który kiedyś zabił jego ojca.

Adonis chce udowodnić, że jest godnym synem swojego ojca i podejmuje wyzwanie. Tymczasem Rocky Balboa musi zmierzyć się z własnymi demonami z przeszłości. Wraz z Adonisem odnajduje siłę, by pomóc mu w trudnych chwilach i przygotować go do walki.

W międzyczasie Adonis musi zmierzyć się z problemami osobistymi – jego dziewczyna Bianca (Tessa Thompson) jest w ciąży, a on sam odkrywa, że ma córkę z poprzedniego związku. Próbuje pogodzić swoje życie prywatne z treningami i przygotowaniami do walki.

Obsada

W filmie występują znani aktorzy, którzy wcielają się w znane postaci z poprzednich części:

  • Michael B. Jordan jako Adonis Creed
  • Sylvester Stallone jako Rocky Balboa
  • Tessa Thompson jako Bianca
  • Phylicia Rashad jako Mary Anne Creed
  • Dolph Lundgren jako Ivan Drago
  • Florian Munteanu jako Viktor Drago

Produkcja i dystrybucja

„Creed II” został wyprodukowany przez Metro-Goldwyn-Mayer, New Line Cinema oraz Chartoff-Winkler Productions. Reżyserem filmu był Steven Caple Jr. Scenariusz napisał Sylvester Stallone we współpracy z Cheo Hodari Cokerem.

Film został wydany w kinach w USA 21 listopada 2018 roku. W Polsce miał swoją premierę 30 listopada 2018 roku.

Odbiór filmu

„Creed II” został pozytywnie odebrany przez krytyków i widzów. Na portalu Rotten Tomatoes, film uzyskał wynik 84% pozytywnych recenzji. Krytycy chwalili przede wszystkim grę aktorską, szczególnie Michaela B. Jordana i Sylvester Stallone’a, a także reżyserię Stevena Caple’a Jr.

W USA film zarobił ponad 115 milionów dolarów, a na całym świecie ponad 214 milionów dolarów. „Creed II” został nominowany do nagrody Critics’ Choice Movie Award w kategorii „Najlepszy film akcji”.

Podsumowanie

„Creed II” to film, który kontynuuje historię Adonisa Creeda, syna słynnego boksera Apollo Creeda. Film opowiada o jego próbach pogodzenia życia prywatnego z przygotowaniami do najważniejszej walki w karierze. „Creed II” to także powrót Sylvester Stallone’a w rolę Rocky’ego Balboa, który pomaga Adonisowi w trudnych chwilach.

Film został pozytywnie odebrany przez krytyków i widzów, którzy chwalili przede wszystkim grę aktorską i reżyserię. „Creed II” to film dla fanów sagi o Rocky’m Balboa, ale także dla miłośników sportowych filmów akcji.

Be the first to review “Creed II”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.