Clouds cały film

Stacked_Blue 8.3 / 10 star premiera: 2020, ,

Mając zaledwie 17 lat, Zack Sobiech walczy z poważną chorobą nowotworową, a lekarze przewidują, że przeżyje tylko sześć miesięcy. Zack postanawia poświęcić ten krótki czas na realizację swojego marzenia o zostaniu piosenkarzem.

Clouds - fabuła

Film oparty na prawdziwej historii Zacha Sobiecha, siedemnastoletniego chłopca z liceum, który uwielbia zabawę i ma wielki talent muzyczny. Kilka tygodni po tym, jak Zach zaprosił na randkę dziewczynę, która mu się spodobała, jego świat wywraca się do góry nogami, gdy odkrywa, że rak się rozprzestrzenił, a jego przewidywany czas życia wynosi zaledwie sześć miesięcy. Mając niewiele czasu, jaki mu pozostał, wraz ze swoim najlepszym przyjacielem i partnerem w pisaniu piosenek, Sammym, postanawiają spełnić swoje marzenia i nagrać album. Ku ich zaskoczeniu, szybko stały się one fenomenem wirusowym. Jednak w obliczu uciekającego czasu Zach staje przed faktem, że niezależnie od tego, jak spędzi czas, który mu pozostał, zawsze będzie ranił ludzi, na których najbardziej mu zależy, w tym Amy, miłość swojego życia.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 1 min. Osoby związane ze społecznością IMDB dają filmowi 7.5/10, natomiast czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.5/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na notę 8.3/10. Reżyserem filmu jest Justin Baldoni, scenariusz natomiast napisał Kara Holden. W głównej obsadzie filmu znaleźli się Steffan Argus (Zach Sobiech), Sabrina Carpenter (Sammy Brown), Neve Campbell (Laura Sobiech), Dylan Everett (Sam), Tom Everett Scott (Rob Sobiech), Lil Rel Howery (Pan Weaver), Madison Iseman (Amy Adamle), Vivien Endicott Douglas (Alli), Summer H. Howell (Grace)

Ciekawostki o filmie Clouds

 • Fin został poproszony o napisanie szybkiej piosenki dla Justina Baldoniego, który miał zaśpiewać w filmie. Fin zaczął od kilku słów i progresji akordów. Następnie odkrył, że Zach umieścił tę samą sekwencję akordów w swoim dzienniku pisarskim, co nie zostało zauważone w żadnej z jego piosenek. Fin wykorzystał kilka rzeczy zapisanych przez Zacha w listach i dziennikach, by stworzyć oryginalną piosenkę „My Little Dancer”. W napisach końcowych Fin Argus i Zach Sobiech zostali wyróżnieni jako autorzy piosenek.
 • Na potrzeby filmu zmieniono ramy czasowe ostatniego występu Zacha. W rzeczywistości koncert odbył się kilka miesięcy przed jego śmiercią, kiedy był jeszcze zdolny do występów. W filmie Zach nie jest w stanie dokończyć piosenki, więc jego rodzina i przyjaciele śpiewają mu ją z powrotem.
 • W filmie znalazły się rzeczy osobiste Zacha, w tym jego charakterystyczna kołdra na łóżku, koszulka „Pants.”, czerwona koszula w kratę noszona podczas nagrywania piosenki „Clouds”, jego czerwono-czarne kule oraz para dziwnych okularów przeciwsłonecznych z lustrzanym odbiciem.
 • Kiedy Zach i jego ojciec jadą samochodem, Zach pyta ojca, czy gra na perkusji. W filmie „That Thing You Do!” z Tomem Everettem Scottem, który gra ojca Zacha, gra on na perkusji.
 • Wszystko, co znajdowało się w pokoju Zacha Sobiecha, zostało przeniesione na plan filmowy i zaaranżowane dokładnie tak, jak w rzeczywistości, w pomieszczeniu zbudowanym na potrzeby filmu.
 • Publiczność w scenie finałowego koncertu składa się z prawdziwych przyjaciół Zacha i członków jego dalszej rodziny.
 • Flanelowa koszula noszona w filmie przez Fina Argusa podczas nagrywania utworu Clouds to ta sama koszula, którą Zach Sobiech miał na sobie podczas nagrywania utworu w prawdziwym życiu.
 • Justin Baldoni, twórca filmu, jest widoczny jako pracownik kawiarni, który włącza radio, gdy po raz pierwszy puszczana jest piosenka Zacha.

Gdzie obejrzeć Clouds online

Cały film Clouds możesz obejrzeć w vod: DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Wercia

   Piękny film, łzy same lecą jak sie go ogląda...

   9,0 rating

   Piękny film, łzy same lecą jak sie go ogląda...

  1. Kasiopeia

   Jeden z lepszych filmów jakie obejrzałam na tej stronce

   8,0 rating

   Jeden z lepszych filmów jakie obejrzałam na tej stronce

  1. Acu22

   2 godziny zleciały jak z bata strzelił, fajny film do oglądania we dwoje.

   8,0 rating

   2 godziny zleciały jak z bata strzelił, fajny film do oglądania we dwoje.