Bielmo

Stacked_Blue 7 / 10 star 2022130 min, ,

„Bielmo” – nadchodzący thriller kryminalny

„Bielmo” to nadchodzący thriller kryminalny w reżyserii Scotta Coopera. Film opowiada historię detektywa Augustusa Landora (grany przez Christiana Bale), którego zatrudniono przez dowódców Akademii Wojskowej West Point w celu rozwiązania morderstwa kadeta. W rolę Edgara Allana Poe wciela się Harry Melling. Film został wyprodukowany przez Cross Creek Pictures i Le Grisbi Productions, a jego premiera zaplanowana jest na 22 grudnia 2022 roku.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w 1830 roku w Akademii Wojskowej West Point. Pewnego zimowego dnia jeden z kadetów zostaje znaleziony martwy, a jego serce zostaje usunięte. Landor zostaje zatrudniony, aby rozwiązać sprawę morderstwa. Jego pracę komplikuje jednak kodeks milczenia, który przestrzegają żołnierze, z którymi musi współpracować. W pomocy zostaje mu wyznaczony ekscentryczny kadet Edgar Allan Poe, który chętnie poświęca swój czas na pisanie poezji.

Obsada

W rolę detektywa Augusta Landora wciela się Christian Bale, znany z takich filmów jak „Fighter”, „Batman Begins” i „American Hustle”. W roli Edgara Allana Poe zobaczymy Harry’ego Mellinga, znanego z roli Dudleya Dursleya w serii filmów „Harry Potter”. W pozostałych rolach występują również: Keegan-Michael Key jako Paul Brown, John Lescault jako kapitan Briggs, Bill Camp jako pułkownik Benjamin S. Beall i Elizabeth Marvel jako Margaret Morgan.

Produkcja

„Bielmo” zostało wyprodukowane przez Cross Creek Pictures i Le Grisbi Productions. Reżyserem filmu jest Scott Cooper, który jest znany z takich filmów jak „Wróg numer jeden” i „Czarny Mass”. Scenariusz do filmu został napisany przez Coopera i Davida Granna. Zdjęcia do filmu odbyły się w Petersburgu w stanie Wirginia i na Uniwersytecie Yale’a w Connecticut.

Premiera

Premiera filmu „Bielmo” została zaplanowana na 22 grudnia 2022 roku. Film ma mieć swoją premierę w Stanach Zjednoczonych, ale na razie nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w innych krajach.

Podsumowanie

„Bielmo” to nadchodzący thriller kryminalny, który opowiada historię detektywa, który musi rozwiązać morderstwo kadeta. W roli głównej zobaczymy Christiana Bale’a, a w roli Edgara Allana Poe – Harry’ego Mellinga. Film został wyprodukowany przez Cross Creek Pictures i Le Grisbi Productions.

Be the first to review “Bielmo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.