Babilon cały film

Stacked_Blue 7.673 / 10 star premiera: 2022189 min,

Opowieść o przerośniętych ambicjach i skandalicznym nadmiarze, śledząca wzloty i upadki wielu postaci w erze nieokiełznanej dekadencji i deprawacji podczas przejścia Hollywood od kina niemego do kina dźwiękowego pod koniec lat dwudziestych.

Babilon - fabuła

„Babylon” jest filmem reżyserowanym przez wybitnego reżysera Damiana Chazelle, znanego z takich produkcji jak „La La Land” i „First Man”. Ten film opowiada historię Hollywood w latach 20-tych, kiedy film był w swoim rodzaju i stawiał pierwsze kroki jako nowy medium artystyczne.

Fabuła skupia się na młodym i ambitnym reżyserze, który stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie pełnym wpływowych producentów filmowych, gwiazd i skandali. Film ukazuje ekscytującą i pełną niebezpieczeństw erę kina niemego, kiedy wszystko było możliwe i nikt nie wiedział, jak daleko można się posunąć.

Aktorstwo i reżyseria są imponujące, a film zachwyca swoim niezwykłym stylem i niezapomnianą muzyką. „Babylon” to fascynujący wgląd w jedno z najważniejszych okresów w historii kina, które zmieniło świat na zawsze.

Jeśli jesteś miłośnikiem kina i chcesz zobaczyć wspaniałe dzieło sztuki, które łączy w sobie historię i emocje, „Babylon” jest idealnym filmem dla Ciebie. Z pewnością zapadnie Ci on w pamięć i pozostanie jednym z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek obejrzałeś.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Film znany jest również pod tytułem Babylon. Cały film trwa 3 godz. 9 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 7.4/10, natomiast czytelnicy Filmwebu dają mu notę 7.1/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na notę 7.673/10. Reżyserem oraz scenarzystą filmu jest Damien Chazelle. W głównych rolach obsadzeni zostali: Brad Pitt (Jack Conrad ), Margot Robbie (Nellie LaRoy ), Diego Calva (Manny Torres ), Jean Smart (Elinor St. John ), Jovan Adepo (Sidney Palmer ), Li Jun Li (Lady Fay Zhu ), Tobey Maguire (James McKay ), Lukas Haas (George Munn ), Rory Scovel (Hrabia )

Ciekawostki o filmie Babilon

 • Damien Chazelle przedstawił ten film producentowi w 2009 roku, który uznał go za nieco ambitny dla ówczesnego twórcy. Spodobał mu się jednak pomysł na związek filmu z muzyką i zasugerował Chazelle’owi, by spróbował napisać musical. I tak ten pomysł na film ostatecznie stałby się La La Land (2016).
 • Damien Chazelle szczegółowo opisał obsadzenie Diego Calvy w roli głównej jako rygorystyczny dwuletni proces. Przesiał setki tysięcy zdjęć głowy, zanim natknął się na Calvę. Powiedział, że przekonały go jego „oczy i ogólny wygląd” i chciał, aby odtwórca głównej roli „nie miał emocjonalnego bagażu, z którym publiczność mogłaby się związać”. To, a także przesłuchania Zoom, zaowocowały tym, że Calva wylądował w roli.
 • Nellie jest inspirowana Clarą Bow, oryginalną „It Girl”, która skandalizowała Stany Zjednoczone, będąc otwartą na swoje seksualne pragnienia.
 • W listopadzie 2019 roku Kalifornijska Komisja Filmowa przyznała projektowi 17,5 mln dolarów kredytu podatkowego za nakręcenie dramatu z epoki w stanie Kalifornia. Komisja oszacowała, że film wygeneruje 83,4 miliona dolarów w „kwalifikowanych wydatkach” – zdefiniowanych jako płace poniżej linii dla pracowników z Kalifornii i płatności dla sprzedawców w stanie – ale przydział był uwarunkowany rozpoczęciem produkcji w ciągu 180 dni. Jednak z powodu opóźnień w harmonogramie w związku z pandemią, wygląda na to, że produkcja nie zdąży na czas.
 • Tytuł filmu nawiązuje do Babilonii, miasta założonego pod koniec XIX wieku p.n.e. na terenie dzisiejszego Iraku. Według Biblii, Babilonia z biegiem lat stała się dużym i wspaniałym miastem, ale tak dalece pogrążyła się w podłości i deprawacji, że Bóg ją zniszczył.
 • Podczas zdjęć do filmu „Amsterdam” Davida O. Russella (2022), w którym występuje Margot Robbie, Andrea Riseborough ujawniła, że prawie zagrała rolę w „Babilonie”, ale ostatecznie konflikty terminarza nie pozwoliły jej na zaangażowanie. Ona i Robbie wyraziły żal, że nie miały wspólnych bezpośrednich scen w filmie Russella, a ostatecznie także w Babylon.
 • Emma Stone została pierwotnie obsadzona w głównej roli, którą zapowiadano na podstawie Clary Bow, ale odpadła z powodu konfliktów terminarzowych po tym, jak produkcja została opóźniona z powodu pandemii COVID-19. Po tym, jak Margot Robbie ją zastąpiła, rola została przerobiona, aby uzyskać bardziej fikcyjny charakter.

Gdzie obejrzeć Babilon online

Cały film Babilon nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Liza

   Film "Babylon" jest absolutnie fenomenalny! Damien Chazelle ponownie udowadnia, że jest jednym z najlepszych reżyserów w branży filmowej.

   9,0 rating

   Film "Babylon" jest absolutnie fenomenalny! Damien Chazelle ponownie udowadnia, że jest jednym z najlepszych reżyserów w branży filmowej.

  1. Dymek

   Historia Hollywood w latach 20-tych jest niezwykle interesująca i poruszająca, a film "Babylon" jest doskonałym przykładem tego, jak można to opowiedzieć na ekranie.

   8,0 rating

   Historia Hollywood w latach 20-tych jest niezwykle interesująca i poruszająca, a film "Babylon" jest doskonałym przykładem tego, jak można to opowiedzieć na ekranie.