Avengers: Koniec Gry cały film

Stacked_Blue 8.3 / 10 star premiera: 2019180 min, ,

Wojna Strażników Galaktyki i Avengersów z Thanosem wkracza w ostatnią fazę. Wynik ostatecznej bitwy może na zawsze zmienić losy nie tylko Ziemi, ale i całego wszechświata.

Avengers: Koniec Gry - fabuła

Unosząc się na łasce losu, głęboko w przestrzeni kosmicznej, bez jedzenia i wody, z kończącym się zapasem powietrza, Tony Stark nagrywa wiadomość dla Pepper Potts, mając nadzieję, że pewnego dnia, być może długo po tym, jak będzie już tylko zmumifikowanym szkieletem na pokładzie dryfującego statku, jego słowa dotrą do adresata. Thor, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka i Bruce Banner (z Hulkiem zwiniętym w kłębek ze strachu i wciąż niechętnie pokazującym się publicznie), próbują znaleźć sposób na uratowanie swoich przyjaciół, sojuszników i tej połowy wszechświata, która nie przetrwała wymazania życia przez złego półboga na skalę trudną do wyobrażenia.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Avengers: Endgame. Cały film trwa 3 godz. 2 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 8.4/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb dają mu notę 8.0/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na ocenę 8.3/10. Reżyserami filmu są Anthony Russo oraz Joe Russo, scenariuszem natomiast zajęli się Christopher Markus oraz Stephen McFeely. W głównych rolach obsadzeni zostali: Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Chris Evans (Steve Rogers / Kapitan Ameryka), Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Chris Hemsworth (Thor), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Czarna Wdowa), Jeremy Renner (Clint Barton / Sokole Oko), Don Cheadle (James Rhodes / War Machine), Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man), Brie Larson (Carol Danvers / Kapitan Marvel)

Ciekawostki o filmie Avengers: Koniec Gry

 • Twórca Thanosa, Jim Starlin, powiedział, że broń Thanosa w Avengers: Koniec gry (2019) ma kształt łopat helikoptera, co jest nawiązaniem do ThanosCoptera, żółtego helikoptera z napisem THANOS umieszczonym na ogonie.
 • Skrullowie z filmu Kapitan Marvel (2019) mieli pojawić się w finałowej bitwie, ale zrezygnowano z nich na rzecz pojawienia się w przyszłości.
 • Clint porównuje się do Thanosa w walce z przestępcami; później nieświadomie przekazuje Stark Gauntlet 2014-Nebuli. W komiksach Nebula kradnie Grotę Nieskończoności z fizycznego ciała Thanosa po tym, jak ten przyjmuje postać Wieczności.
 • (po około 51 minutach) Korg (Taika Waititi) jest widziany w tej samej hawajskiej koszuli z ananasowym nadrukiem, którą Waititi miał na sobie na San Diego Comic Con i podczas niektórych wywiadów promujących Thor: Ragnarok (2017).
 • (około 1 godz. 40 min.) W sekwencji z 1970 roku agent S.H.I.E.L.D. opisuje Tony’ego Starka jako posiadającego brodę „Mungo Jerry”. Mungo Jerry to brytyjski zespół skiffle, który w 1970 roku wykonał wielki międzynarodowy przebój „In The Summertime”, a jego członkowie rzeczywiście mieli dobrze wyrzeźbione włosy na twarzy. Jak na ironię, główny wokalista Ray Dorset miał coś, co można opisać jako przeciwieństwo Tony’ego Starka – niezwykle długie bokobrody, nie podobne do tych, które później rozsławił Wolverine z X-Menów.

Gdzie obejrzeć Avengers: Koniec Gry online

Cały film Avengers: Koniec Gry możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, CANAL+, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Thanos

   Film genialny, chociaż trwał 3 godziny to chcę więcej. Dzięki za te super stronkę do oglądania filmów!

   10,0 rating

   Film genialny, chociaż trwał 3 godziny to chcę więcej. Dzięki za te super stronkę do oglądania filmów!

  1. Andy

   Super film, polecam każdemu kto ma wolne 3 godzinki ;)

   9,0 rating

   Super film, polecam każdemu kto ma wolne 3 godzinki ;)

  1. Marian Kowalik

   Avengersi super... żałuję, że tak późno odkryłem te stronkę, tu są same nowości

   10,0 rating

   Avengersi super... żałuję, że tak późno odkryłem te stronkę, tu są same nowości