Ant-Man

Stacked_Blue 7.1 / 10 star 2015117 min, ,

Ant-Man: Co warto wiedzieć o filmie

Ant-Man to amerykański film science fiction z 2015 roku, który powstał we współpracy z wytwórnią Marvel Studios. Film opowiada historię Scotta Langa (Paul Rudd), który po wyjściu z więzienia szuka sposobu na zrehabilitowanie się i odzyskanie kontaktu z córką. W swojej poszukiwaniach trafia na naukowca Hanka Pyma (Michael Douglas), który chce wykorzystać Lang’a do skradnięcia niebezpiecznej technologii przed złym Darrenem Crossem (Corey Stoll).

Fabuła

Hank Pym był kiedyś superbohaterem o pseudonimie Ant-Man, zdolnym do kurczenia się do rozmiarów mrówki i posiadający siłę dziesięciu ludzi swojego wzrostu. Po latach, pojawia się groźba, że ta technologia wpadnie w ręce złych ludzi i spowoduje zagładę świata. Pym postanawia przygotować plan na skradzenie swojego niebezpiecznego wynalazku, który przekazuje w ręce Scotta Langa. Lang za pomocą specjalnego stroju, który umożliwia mu kurczenie się do mikroskopijnych rozmiarów, staje do walki z Darrenem Crossem, który chce wykorzystać technologię Pyma dla swoich własnych celów.

Obsada

W filmie występuje znana i ceniona obsada. W roli Hanka Pyma zobaczyć można Michaela Douglasa, który zdobył wiele nagród za swoje występy w filmach i serialach telewizyjnych. Jako Scott Lang pojawia się Paul Rudd, aktor i komik, który zdobył uznanie publiczności za swoje kreacje w filmach komediowych. W obsadzie znajdują się również takie gwiazdy jak Evangeline Lilly, Judy Greer czy Bobby Cannavale.

Produkcja

Reżyserem filmu jest Peyton Reed, który wcześniej wyreżyserował takie produkcje jak „Tańczący z wampirami” czy „Boulevard”. Scenariusz filmu napisał Edgar Wright, który pierwotnie miał także wyreżyserować film, ale ostatecznie zrezygnował z projektu z powodu różnic artystycznych z Marvel Studios. Wright nadal pozostał w ekipie jako producent wykonawczy.

Film Ant-Man to pierwsza produkcja Marvel Studios, która miała swoją premierę po wydaniu Avengers: Czas Ultrona. Film otrzymał pozytywne recenzje krytyków i zarobił ponad 500 milionów dolarów na całym świecie. W 2018 roku premierę miał sequel filmu, zatytułowany Ant-Man and the Wasp.

Be the first to review “Ant-Man”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.