Ant-Man i Osa

Stacked_Blue 7 / 10 star 2018118 min, ,

Ant-Man i Osa – Film o superbohaterach z uniwersum Marvela

„Ant-Man i Osa” to film science fiction z 2018 roku, który stanowi część Marvel Cinematic Universe. Opowiada on o dalszych losach Scotta Langa, który wciela się w rolę Ant-Mana oraz o nowej postaci – Osie. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Fabuła

Akcja filmu „Ant-Man i Osa” toczy się po wydarzeniach opisanych w „Avengers: Wojna bez granic”. Główny bohater – Scott Lang, boryka się z konsekwencjami swoich decyzji zarówno w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy Hope van Dyne i dr Hank Pym proszą go o pomoc w pilnej misji, Scott musi ponownie wcielić się w rolę Ant-Mana. Tym razem jednak nie jest sam – dołącza do niego nowa postać, Osa, z którą musi współpracować, aby odkryć sekrety z przeszłości.

Obsada

W rolę Scotta Langa, czyli Ant-Mana, wcielił się Paul Rudd, a w rolę Hope van Dyne, czyli Osi, Evangeline Lilly. W filmie wystąpili również m.in. Michael Douglas jako dr Hank Pym oraz Laurence Fishburne jako Bill Foster.

Twórcy

Reżyserem „Ant-Mana i Osy” jest Peyton Reed, który wcześniej pracował przy filmie „Ant-Man”. Scenariusz do filmu napisali Chris McKenna i Erik Sommers.

Produkcja

Film „Ant-Man i Osa” powstał w ramach Marvel Cinematic Universe i został wyprodukowany przez Marvel Studios. Jego budżet wyniósł 140 milionów dolarów, a przychody z box office’u wyniosły ponad 622 milionów dolarów.

Odbiór filmu

„Ant-Man i Osa” spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno widzów, jak i krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał wynik 87%, a na portalu Filmweb jego średnia ocen wynosi 6,8/10.

Podsumowanie

„Ant-Man i Osa” to ciekawy film science fiction z uniwersum Marvela, który z pewnością przypadnie do gustu fanom serii oraz miłośnikom kina akcji. W filmie pojawiły się nowe postacie, a fabuła zaskakuje oryginalnymi pomysłami. Reżyser i scenarzyści świetnie poradzili sobie z przedstawieniem dalszych losów Ant-Mana i wprowadzeniem nowej postaci, Osi. Jeśli nie widzieliście tego filmu, z pewnością warto nadrobić zaległości i obejrzeć go już dziś.

Be the first to review “Ant-Man i Osa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.