Amsterdam

Stacked_Blue 6.1 / 10 star 2022134 min, , , ,

Amsterdam – historia przyjaźni uwikłanej w tajemniczą intrygę

Amsterdam to film z 2022 roku, którego akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest David O. Russell. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy jak Bradley Cooper, Lady Gaga, Jeremy Strong, Alessandro Nivola, Jack Huston i Michael Shannon.

Fabuła

Głównymi bohaterami filmu są dwaj ułani – Johnnie i Sal, którzy poznają się podczas służby wojskowej i stają się bliskimi przyjaciółmi. Na swojej drodze spotykają też piosenkarkę – Annę, która zostaje sanitariuszką podczas hiszpańskiej wojny domowej. Trójka przyjaciół przenosi się do Amsterdamu, gdzie Johnnie i Sal pracują jako ochroniarze w prywatnym kasynie, a Anna śpiewa w nocnym klubie.

Jednak ich spokojne życie zostaje zachwiane, gdy zostają uwikłani w tajemniczą intrygę, która może zniszczyć ich życie. Akcja filmu toczy się w atmosferze napięcia i zagrożenia, a bohaterowie muszą walczyć o swoje przetrwanie i odkryć prawdę.

Zwiastun

Zwiastun filmu „Amsterdam” obfituje w dynamiczne sceny akcji i tajemnicze wątki. Widzowie mają okazję zobaczyć ciekawie skonstruowane postaci, których losy są ze sobą splecione, oraz atmosferę londyńskiej metropolii w latach 30. XX wieku. W zwiastunie pojawiają się także wątki miłosne oraz intryga, które są kluczowe dla fabuły.

Odbiór filmu

„Amsterdam” spotkał się z mieszanymi reakcjami krytyków i widzów. Część osób zachwyciła się filmem i pochwaliła jego reżyserię, scenariusz i obsadę. Inni uznali, że film jest zbyt przewidywalny i schematyczny, a niektórzy krytycy zarzucili mu brak oryginalności i pomysłowości.

Jednak mimo różnych opinii, warto dać szansę temu filmowi i samodzielnie ocenić jego walory artystyczne. „Amsterdam” to produkcja, która z pewnością zainteresuje fanów kina akcji oraz tajemniczych historii uwikłanych w intrygi.

Podsumowanie

„Amsterdam” to film pełen akcji, zagadek i niebezpieczeństw, który opowiada historię trójki przyjaciół uwikłanych w tajemniczą intrygę.

Be the first to review “Amsterdam”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.