Alice, Darling

Stacked_Blue 6.3 / 10 star 202290 min,

Alice, Darling: thriller psychologiczny z Anną Kendrick w roli głównej

Alice, Darling to amerykańsko-kanadyjski thriller psychologiczny z 2022 roku w reżyserii Mary Nighy. Główną rolę w filmie gra Anna Kendrick, znana między innymi z musicali „Pitch Perfect” oraz „Into the Woods”. Film opowiada historię młodej kobiety, która zostaje zmuszona do zmierzenia się ze swoim psychicznie chorym chłopakiem i uwolnienia się od jego opresyjnej kontroli.

Fabuła

Alice (Anna Kendrick) wraz ze swoimi dwiema przyjaciółkami wyjeżdża na wakacje. Tam spotyka Simona, swojego chłopaka, który zaczął ją dręczyć psychicznie. Alice zaczyna uświadamiać sobie, że jej relacja z Simonem jest toksyczna i decyduje się na zerwanie z nim. Jednak Simon nie zamierza dać za wygraną i zaczyna prześladować Alice, co zmusza ją do zmierzenia się ze swoimi największymi lękami.

Główne role

  • Anna Kendrick jako Alice
  • Charlie Carrick jako Simon
  • Wunmi Mosaku jako Rita
  • Kaniehtiio Horn jako Tanya

Produkcja

Film został wyprodukowany przez wytwórnię Lionsgate oraz kanadyjską Elevation Pictures we współpracy z Ontario Creates, Babe Nation Films i Castelletto Films. Za reżyserię odpowiada Mary Nighy, a scenariusz napisała Alanna Francis. Film kręcono w Toronto w Kanadzie.

Data premiery i odbiór filmu

„Alice, Darling” miał swoją światową premierę 30 grudnia 2022 roku. Film otrzymał mieszane recenzje krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes 69% recenzji było pozytywnych, a średnia ocen wyniosła 5,8/10. Według serwisu Metacritic średnia ważona ocen z 16 recenzji wyniosła 55 na 100 punktów.

Podsumowanie

„Alice, Darling” to film, który łączy w sobie elementy thrillera psychologicznego z dramatem. W filmie pokazano, jak trudne może być uwolnienie się z toksycznej relacji i jakie konsekwencje za sobą niesie. Główną rolę w filmie zagrała Anna Kendrick, która zdobyła już popularność wśród miłośników kina. Film ten z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku, a także tym, którzy lubią zaskakujące zakończenia.

Be the first to review “Alice, Darling”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.