Agenci

Stacked_Blue 6.5 / 10 star 2013109 min, ,

Agenci: historia filmu

Agenci to amerykański film sensacyjny z 2013 roku. Film został wyprodukowany przez studio Universal Pictures oraz wyreżyserowany przez Islandczyka Baltasara Kormákur. W rolach głównych wystąpili Denzel Washington oraz Mark Wahlberg.

Fabuła

Akcja filmu Agenci rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Głównymi bohaterami są Bobby Trench (grany przez Denzela Washingtona) oraz Marcus Stigman (w tej roli wystąpił Mark Wahlberg). Trench i Stigman są policjantami, którzy pracują w różnych jednostkach. Ich zadaniem jest zdobycie dowodów na działalność kartelu narkotykowego.

Bobby i Marcus zostają jednak zmuszeni do współpracy, kiedy okazuje się, że oboje zostali oszukani przez swoich przełożonych. Ich misja ma na celu wykradzenie milionów dolarów z tajnego konta bankowego. Niestety, plan wydaje się być zbyt skomplikowany, a co gorsza, wkrótce okazuje się, że nie są jedynymi ludźmi, którzy są zainteresowani skradzionymi pieniędzmi.

Aktorzy i produkcja

W roli Bobby’ego Trencha wystąpił Denzel Washington, amerykański aktor i reżyser, zdobywca dwóch nagród Oscara. Mark Wahlberg, znany z takich filmów jak „Boogie Nights” czy „The Departed”, zagrał postać Marcusa Stigmana. W obsadzie filmu znaleźli się również Bill Paxton, Paula Patton oraz Edward James Olmos.

Agenci został wyprodukowany przez Universal Pictures oraz wyreżyserowany przez Baltasara Kormákur. Scenariusz filmu powstał na podstawie komiksu autorstwa Stevena Granta i Mateusa Santolouco. Za muzykę do filmu odpowiadał Clinton Shorter, a za zdjęcia – Oliver Wood.

Odbiór filmu

Agenci otrzymali mieszane recenzje od krytyków filmowych. Na portalu Rotten Tomatoes film zdobył ocenę 64%, natomiast na portalu Metacritic – 55/100. Mimo to, Agenci okazali się sukcesem kasowym, zarabiając ponad 131 milionów dolarów na całym świecie.

Podsumowanie

Agenci to film sensacyjny, który z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku. Choć nie jest to arcydzieło kina, to udane połączenie humoru, akcji i doskonałych aktorów sprawia, że warto zobaczyć ten film.

Be the first to review “Agenci”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.