365 dni cały film

Stacked_Blue 7 / 10 star premiera: 2020116 min,

Gorąca dyrektorka w beznamiętnym romansie wpada w ręce dominującego szefa mafii. Porywa ją i więzi, dając jej rok na zakochanie się w nim.

365 dni - fabuła

Massimo Torricelli, młody i przystojny przywódca sycylijskiej mafii, nie ma innego wyjścia, jak tylko przejąć organizację po śmierci swojego ojca. Laura jest kierownikiem sprzedaży w luksusowym hotelu w Warszawie. Ma za sobą udaną karierę, ale jej życie prywatne jest pozbawione pasji. Podejmuje ostatnią próbę ratowania swojego związku. Wraz z upartym mężem Martinem i kilkoma przyjaciółmi wyjeżdżają na Sycylię. Podróż przybiera jednak nieoczekiwany obrót, gdy Massimo, najniebezpieczniejszy człowiek na wyspie, porywa ją i przetrzymuje przez 365 dni. W tym czasie dziewczyna zaczyna darzyć mafiosa gorącym uczuciem.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 1 godz. 56 min. Osoby związane ze społecznością IMDB dają filmowi 3.3/10, natomiast czytelnicy serwisu Filmweb przyznają mu notę 3.6/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 7/10. Reżyserami filmu są Barbara Białowąs oraz Tomasz Mandes. Główni aktorzy grający w filmie to Bronisław Wrocławski (Mario), Otar Saralidze (Domenico), Magdalena Lamparska (Olga), Natasza Urbańska (Anna), Grażyna Szapołowska (Mama Laury), Tomasz Stockinger (Ojciec Laury ), Gianni Parisi (Ojciec Massimo)

Ciekawostki o filmie 365 dni

  • Pomimo kontrowersji i nieprzychylnych recenzji, film stał się mega-hitem na Netflixie po tym, jak został udostępniony na całym świecie na platformie w czerwcu 2020 roku po udanej emisji kinowej w Polsce. Odkąd w lutym 2020 r. Netflix rozpoczął publikację listy Daily Top 10, film ten regularnie pojawia się na liście Top 10 w wielu krajach, m.in. w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Francji, Hiszpanii i Indiach. Forbes szacuje, że film może stać się największym hitem Netflixa tego roku, pokonując kilka tradycyjnych amerykańskich filmów.
  • Scenarzystka Blanka Lipińska ujawniła, że ujęcie, w którym odtwórca głównej roli Michele Morrone pluje w intymne części ciała aktorki grającej Laurę podczas stosunku seksualnego, zostało wycięte z wcześniejszych wersji filmu i zostało przywrócone dopiero wtedy, gdy aktorka poprosiła o jego umieszczenie. Powiedziała, że jest to „bardzo popularny gest w Polsce” wśród par.
  • W filmie, około 1:24:50, widać na stole książkę autorki; jest to kontynuacja 365 dni, zatytułowana po angielsku „This Day”.
  • Organizacja antygwałtowa Pro Empower wystosowała list otwarty, w którym wyraziła nadzieję, że film zostanie usunięty z serwisów streamingowych, w tym z Netflixa.
  • Główny aktor Michele Morrone zaprzeczył twierdzeniom, że uprawiał prawdziwy seks z odtwórczynią głównej roli, Anną Marią Sieklucką, na potrzeby bardzo dosadnych scen seksu w filmie. Powiedział: „Wydaje się to prawdziwe, ponieważ jesteśmy dobrymi aktorami. Wiemy, jak to udawać. Nie, to nie było prawdziwe. Wiele osób pisze do mnie: „OMG, to było prawdziwe, wyglądaliście tak realistycznie, ale nie, to nie było prawdziwe”.
  • Zanim Michele Morrone dostał scenariusz do tego filmu, zrezygnował z kariery filmowej i telewizyjnej. Był świeżo po rozwodzie, spłukany, miał ciężką depresję i pracował jako ogrodnik w maleńkiej wiosce na północy Włoch. Po pięciu miesiącach pracy przy krowach i kurczakach otrzymał telefon od swojego agenta z informacją, że zespół polskich filmowców chce mu zaproponować główną rolę szefa włoskiej mafii. Morrone powiedział, że zadzwonił do swojego szefa ogrodnictwa i powiedział: „Nie przyjdę dziś do pracy. Mój żołądek nie czuje się dobrze” i wsiadł do samolotu do Polski.

Gdzie obejrzeć 365 dni online

Cały film 365 dni możesz obejrzeć w vod: NETFLIX, PLAYER+

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze