007: Nie Czas Umierać cały film

Stacked_Blue 7.5 / 10 star premiera: 2021163 min, ,

James Bond zakończył aktywną służbę. Jego spokój trwa jednak krótko, gdy pojawia się jego stary znajomy Felix Leiter z CIA prosząc o pomoc. To stawia go na tropie tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w nową, niebezpieczną technologię.

007: Nie Czas Umierać - fabuła

James Bond przeszedł na emeryturę. Jego spokój jest krótkotrwały, ponieważ stary kumpel z CIA, Felix Leiter, pojawia się błagając o pomoc, co prowadzi Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy wyposażonego w przerażającą nową technologię.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: No Time to Die. Cały film trwa 2 godz. 43 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.3/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.0/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 7.5/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Cary Joji Fukunaga, z kolei scenarzystami są Neal Purvis oraz Robert Wade. W obsadzie filmu znaleźli się Daniel Craig (James Bond), Léa Seydoux (Madeleine Swann), Rami Malek (Lyutsifer Safin), Lashana Lynch (Nomi), Ralph Fiennes (M), Ben Whishaw (Q), Naomie Harris (Eve Moneypenny), Rory Kinnear (Bill Tanner), Jeffrey Wright (Felix Leiter)

Ciekawostki o filmie 007: Nie Czas Umierać

 • Odkąd Eunice Gayson sportretowała Sylwię Trench w „Dr. No” (1962), a następnie w „From Russia With Love”, Léa Seydoux jest jedyną aktorką, która zagrała nieregularną dziewczynę Bonda w kolejnych filmach o Jamesie Bondzie (1963).
 • (dla postaci 'Spectre’) Cary Joji Fukunaga, scenarzysta-reżyser filmu, przyznał w 'Interview Magazine’, że rozważał włączenie znaczącego plot twistu w połowie filmu. Stwierdzono, że wydarzenia ze „Spectre” (2015) i pierwszej części tego filmu działy się tylko w umyśle Jamesa Bonda, ponieważ w „Spectre” (2015) był on wciąż przywiązany do maszyny tortur Blofelda, mając jedynie wyobrażenie swojej ucieczki i kolejnych wydarzeń. Jednak pomysł ten nigdy nie został rozwinięty dalej niż wstępna myśl.
 • W czerwcu 2019 roku ukazała się krótka promocyjna sekwencja lufy pistoletu w czerni i bieli, replikująca tę użytą w „Casino Royale” (2006) i sugerująca, że zwyczajowa dla serii sekwencja lufy pistoletu może nie zostać wykorzystana w tym filmie.
 • Imię „Safin” antagonistycznej postaci Rami Malek’a w filmie jest pochodzenia arabskiego. Jego dosłowne znaczenie to „łódź”. Jest to imię męskie dla chłopca, które może być również napisane „Safeen”. Aktor Rami Malek jest pochodzenia arabskiego (egipskiego) i został wychowany mówiąc kolokwialnym Masri, czyli egipskim arabskim, do czwartego roku życia. Malek jest dopiero drugim aktorem o arabskim pochodzeniu, który zdobył nagrodę Akademii (Oscar) dla najlepszego aktora. F. Murray Abraham wygrał za „Amadeusza” (1984), podczas gdy Malek wygrał za „Bohemian Rhapsody” grubo ponad 34 lata później (2018).
 • Francuska ręcznie dziana wełniana pluszowa lalka królika Mathilde (Lisa-Dorah Sonnet) posiadana w filmie była nazywana „doudou” lub „dou dou”. Jest to francuski termin, który tłumaczy się na angielski jako „blankie”. Jest on produkowany przez francuską firmę o nazwie „Une Pelote de Laine”. Według doniesień, sprzedaż francuskiej zabawki wzrosła po premierze filmu.
 • Oficjalna prezentacja i zapowiedź filmu odbyła się w GoldenEye na Jamajce, gdzie Ian Fleming opracował postać Jamesa Bonda w 1952 roku. Na wyspie Ian Fleming stworzył dwanaście powieści i dwa zbiory krótkich opowiadań. Island Outpost, który został utworzony przez Chrisa Blackwella, byłego właściciela Island Records, jest właścicielem i operatorem GoldenEye. Chociaż GoldenEye nie było wykorzystywane jako miejsce kręcenia filmu, kluczowi twórcy i główni członkowie obsady zatrzymali się tam na czas imprezy premierowej i jamajskiej części zdjęć.
 • Kiedy James Bond (Daniel Craig) pyta Logana Ash (Billy Magnussen), „Kto jest blondynem?”, jest to żart i odniesienie do kontrowersji wokół oryginalnego obsadzenia Craiga w roli w 2005 roku i bycia zdubbingowanym blond Jamesem Bondem, co zostało ogłoszone w brytyjskich mediach jako „James Blond” (Craig został również zdubbingowany „James Bland”).

Gdzie obejrzeć 007: Nie Czas Umierać online

Cały film 007: Nie Czas Umierać możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, PLAYER+, POLSAT, HBO MAX, PLAY NOW, CANAL+ MANUAL

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Witek

   Całkiem przyjemnie spędzone prawie 3 godziny na oglądaniu filmu.

   8,0 rating

   Całkiem przyjemnie spędzone prawie 3 godziny na oglądaniu filmu.

  1. Misfit

   Zaskakujące, że mimo tylu części Bonda, nowe filmy o agencie nadal trzymają poziom.

   9,0 rating

   Zaskakujące, że mimo tylu części Bonda, nowe filmy o agencie nadal trzymają poziom.